iphone 6s

Není tomu tak dlouho, co na základě stále většího množství názorů ze strany uživatelů, že jejich iPhony ztrácí na rychlosti, Apple vydal oficiální prohlášení, ve kterém celou situaci vysvětluje. Cupertinská společnost v něm, k překvapení zejména těch, kteří nikdy nezapochybovali o její dokonalosti, přiznává, že záměrně omezuje výkon starších modelů z důvodu horší kondice baterie. Zároveň své jednání obhajuje tím, že jde především o snahu zachovat plynulost, uživatelský komfort a zabránit samovolnému vypínání baterie. Apple ovšem zároveň nabídl řešení.

Mobilní telefony od Applu jsou vybaveny Li-ion baterií, mezi jejíž charakteristiky patří mimo jiné právě inkriminované zhoršování vlastností spojené se stárnutím a snižováním kapacity. Důsledkem je, že baterie nemusí být v určitých chvílích při vysokém vypětí procesoru schopna dodávat dostatek energie a telefon se v takovém případě kvůli ochraně elektrických součástek vypne. To samozřejmě není z uživatelského hlediska přípustné.

baterie-iPhone-7
zdroj: soydemac.com

Apple, vědom si tohoto problému, implementoval pomocí aktualizace do operačního systému modelů, u kterých by podobné komplikace mohli nastat (6s a starší) funkci poměrně výrazně omezující funkci procesoru. Stejné opatření plánuje zavést i u iPhonu 7 a s postupem času i u všech ostatních zařízení, jakmile již budou na trhu delší dobu. Funkce ověřuje stav baterie, a jakmile její kapacita klesne pod 80%, aktivuje se omezení.

Majitelé jablečných smartphonů ovšem vidí problém hned v několika aspektech tohoto počínání ze strany Applu. Kromě samotného zpomalení si uživatelé stěžují například na to, že se vše dělo za jejich zády. Mnozí pak v opatření vidí jenom nástroj, jak donutit uživatele k nákupu nového modelu.

Apple se ovšem ani přes žaloby, které se na něj od nespokojených zákazníků snáší, nehodlá svého postupu vzdát. Nabízí ovšem jistý kompromis. Doposud bylo možné zakoupit výměnu baterie, čímž se samozřejmě veškeré problémy se zpomalením systému vyřeší, za cenu přesahující 2200 korun. Nyní ovšem můžete u všech autorizovaných prodejců nárokovat výměnu baterie i bez nutnosti diagnostiky jejího stavu za pouhých cca. 800 korun, což už je poměrně zajímavá nabídka. Dále se pak očekává, že s budoucími aktualizacemi bude v nastavení dostupný nástroj pro zobrazení aktuálního stavu baterie.

Vyzkoušejte TeamViewer pro iOS, Android nebo Windows 10 Mobile

TeamViewer

Ať už se rozhodnete pro výměnu baterie, upgrade na nový model, nebo třeba vůbec nejste majitelem telefonu z nabídky Applu, určitě neváhejte zkoušet nové zajímavé aplikace, které vám mohou často usnadnit život. Jednou z nich je například mobilní verze programu TeamViewer, s níž můžete na dálku kompletně ovládat jiný počítač. Zní to možná složitě, ale pravdou je pravý opak. Na obrazovku vašeho telefonu se během pár okamžiků promítne kopie obrazu z monitoru vámi ovládaného počítače, která se aktualizuje v reálném čase. Pomocí gest a dalších intuitivních ovládacích prvků můžete pohybovat myší, klikat a dokonce i psát.

Jedním z hlavních využití TeamVieweru je možnost pomoci komukoliv například z vašich příbuzných, pokud se dostane do nesnází. Stává se vám, že se vás prarodiče nebo i kamarádi ptají, jak který problém na počítači vyřešit? Nemusíte jim nic zdlouhavě vysvětlovat, jednoduše propojíte jejich počítač s vaším telefonem a odkudkoliv potíže rychle vyřešíte. Všechna spojení jsou samozřejmě ošetřena hesly, která mohou být trvalá (znamenají stálý přístup) nebo automaticky generovaná při každém restartu programu (fungují tedy jednorázově).

Rozhodli jste se, že si svůj iPhone 6 nebo 6s necháte a investujete nanejvýš do výměny baterie? Potom neváhejte a pojistěte si jejich dlouhou životnost také kvalitními ochrannými prvky či doplňky pro iPhone 6 a iPhone 6s.

TOP

Nakupujte a dostanete

1 x Powerbanku TYLT

500,-Kč

Powerbanka TYLT ENERGI 2000mAh má tenký profil, kompaktní rozměry a zajímavý design. Záložní externí baterie TYLT ENERGI 2K disponuje dostatečnou kapacitou 2000 mAh 

Powerbanka TYLT ENERGI 2000mAh, červená
Powerbanka TYLT ENERGI 2000mAh
Dárek

5 x Powerbanku REMAX

700,-Kč

Powerbanka REMAX  Flinc Powerbank 5000mAh Black. Power Bank je univerzální dobíjecí zařízení s kapacitou 5 000 mAh pro dobíjení mobilních zařízení na cestách.

Prevence nadměrného nabíjení, hlubokého vybití a zkratu

REMAX AA-7019 RPL-25 Flinc Powerbank 5000mAh Black
REMAX Flinc Powerbank 5000mAh Black

Co musíte udělat?

Stačí nakoupit na stránce www.tvrzenésklo.eu v hodnotě nejméně 500,-Kč a dostanete ZDARMA powerbanku.