5LET

Xiaomi si pro své zákazníky připravilo další telefon za dobrou cenu navíc se slušným vybavením. Co vše nám tedy Xiaomi Redmi Note 8T nabídne?

Design Note 8T

Po stránce designu není Xiaomi nic moc co vytknout. Telefon využívá materiály, na které jsme zvyklí od jiných výrobců telefonů – tedy sklo i na zádech. Barevné provedení telefonu také osloví poměrně velkou část zákazníků. Jediné, co trošku kvalitu designu i celkové odolnosti snižuje je pouze plastový rámeček na místo hliníkového.

Přední panel potom zabírá 6,3″ IPS displej který je chráněný Gorilla Glass 5. Dále na předním panelu nalezneme 13 MPx přední selfie kameru. Co už se ovšem na přední část telefonu nevešlo, je notifikační LED, která může být pro někoho klíčová.

Výkon u Redmi Note 8T

Co se týče výkonu, nabízí Xiaomi Redmi Note 8T osmi jádrový procesor Qualcomm Snapdragon 665. Ten nabízí poměrně dostatečný výkon. Sekunduje mu buď 3 nebo 4 GB operační paměť RAM. V rámci vnitřního uložiště si můžete vybrat variantu s 32 GB, 64 GB nebo 128 GB. První varianta je dostupná v kombinaci s 3 GB RAM, druhé dvě pak v kombinaci s 4 GB RAM. Tak či tak nabízí Xiaomi také možnost rozšíření uložiště o SD kartu.

Xiaomi Redmi Note 8T foto
Xiaomi Redmi Note 8T 4

Baterie je poměrně výkonná, její kapacita je 4 000 mAh a nabíjet ji můžete s nabíječkou 18 W, která podporuje rychlonabíjení. Z nuly na sto tak telefon nabijete za méně než 90 minut, což je rozhodně skvělý výkon. Pokud budete spěchat, telefon bude za chvilku nabitý a vy můžete vyrazit.

Xiaomi Redmi Note 8T baterie
Xiaomi Redmi Note 8T 5

Konektivita a bezpečnost

Co je potřeba pochválit, tak rozhodně ponechání 3,5 mm jacku. Další skvělou zprávou je fakt, že Xiaomi Redmi Note 8T disponuje také NFC. Můžete tak pomocí tohoto mobilu pohodlně zaplatit v obchodech v případě, že budete mít telefon propojený s vaší platební kartou.

Dalším vybavením je infraport, pomocí kterého můžete poměrně snadno ovládat domácí elektroniku apod. Zamrzí snad jen starší Bluetooth, konkrétně ve verzi 4.2. Budiž k dobru to, že je telefon vybavený konektorem USB-C.  V rámci bezpečnosti nabízí Xiaomi na zádech čtečku otisků prstů, která je poměrně rychlá a přesná.  

Fotoaparát

Pomalu se dostáváme k velké přednosti Xiaomi a to konkrétně ke 4 fotoaparátům na zadní straněHlavní fotoaparát nabízí 48 MPx. Druhou čočkou je čočka s 8 MPx, která slouží k superširokým fotografiím. Třetí čočku tvoří 2 MPx makrofotoaparát. Poslední čočkou je pak 2 MPx čočka sloužící pro dostatečnou hloubku a ostrost fotografií. Pokud chcete dobře vypadající fotografie, může vám to Xiomi Redmi Note 8T nabídnout.

Xiaomi Redmi Note 8T
Xiaomi Redmi Note 8T 6

Závěrem

Xiaomi se opět vydalo na trh s poměrně dobře vybaveným telefon za přiměřené peníze. Sluší se dodat, že uvnitř telefonu naleznete Android s nadstavbou MIUI 10. S krytím IP68 nepočítejte, telefon nenabídne ani voděodolnost ani prachuodolnost.