5LET

Minulý týden představila značka mobilních telefonů Xiaomi svůj nejnovější model-Xiaomi MI 11. Tento čínský výrobce ovšem chystá ještě „svalnatější“ telefony, dokonce telefony. Jedná se o Xiaomi Mi 11 Pro a Xiaomi Mi 11 Ultra. Máme se opravdu na co těšit.

Xiaomi Mi 11 Ultra přijde s něčím dosud nevídaným. Nejnovější únik nám ukázal telefon v celé své kráse a je toho opravdu hodně, na co se můžeme těšit.

Xiaomi Mi 11 Ultra: dva displeje, masivní fotoaparát a 120x zoom

Nový model od této čínské značky telefonů bude šokovat především obrovským fotoaparátem. Tento výplod technologické špičky, co se týče mobilních fotoaparátů, zabere celou horní část zad telefonu. Díky nové technologii značky Xiaomi bude také celkem vyčnívat.

Tento modul bude obsahovat tři samostatné fotoaparáty a naprostou novinku této značky-1″ AMOLED displej napravo od čoček. Ten vám především usnadní tvorbu selfies, protože nebudete omezeni kvalitou fotografií z předního fotoaparátu a selfie si jednoduše vytvoříte zadní kamerou. Ovšem přední kamera nebude chybět. Její rozlišení má být 20 megapixelů. Co se týče čoček na zadní straně telefonu, tak budou mít rozlišení 50, 48 a 48 Mpx. Čočka s 50Mpx bude sloužit pro hlavní fotografie, druhá slouží pro širokoúhlé fotografie a ta třetí disponuje neskutečným 120x zoomem. Tohoto zoomu bude dosaženo kombinací digitálního a optického přiblížení.

Skvělá výbava

Ani ostatní výbava telefonu nemá být vůbec špatná, naopak. Například obrazovka je vskutku skvělá. Na čelní straně Xiaomi Mi 11 Ultra bude opearovat čtyřikrát zakřivený 6,8″ OLED displej s Quad HD rozlišením od Samsungu, s velmi vysokou obnovovací frekvencí 120Hz. Čili vaše projíždění stránek na internetu, či hraní mobilních her bude velmi plynulé.

Ochranné sklo pro tento telefon vytvořila firma Gorilla Glass, jedná se o typ Victus. Tato firma je špička ve svém oboru, takže o svůj displej byste se opravdu neměli bát.Pokud byste chtěli mít opravdovou jistotu, že se vám s vaším mobilním telefonem nic nestane, tak si zakupte pouzdro na opasek.

Xiaomi Mi 11 Ultra_2

Co se týče baterie, tak ani tady Xiaomi Mi 11 Ultra nezaostává. Baterie má kapacitu 5 000 mAh , kterou bude možné dobíjet výkonem až 67 Wattů a to nejen klasicky-kabelem, ale také bezdrátově, což je vskutku obdivuhodné. Málokterý telefon nabídne tak rychlé bezdrátové nabíjení. Kromě toho telefon také umožní se o energii také podělit, a to bezdrátově s výkonem 10 Wattů. Což je také docela hodně.

Uvnitř tohoto nadupaného telefonu by se měl skrývat procesor Snapdragon 888, což je doposud nejnovější a nejvýkonnější procesor od výrobce Snapdragon. Tento čip podporuje také 5G síť, takže je velice pravděpodobné, že se v chystané novince dočkáme 5G připojení.

Xiaomi Mi 11 Ultra se bude také pyšnit svými reproduktory, které jsou naladěné společností Harman/Kardon, která je jedna z nejkvalitnějších co se týče veškerého audio ozvučení.

Xiaomi Mi 11 Ultra_3

Telefon poběží na platformě Android ve verzi 11 a bude splňovat certifikaci IP68. Tato certifikace je v podobných telefonech, jako je tento, opravdu neobvyklá. Jedna se nejvyšší stupeň krytí, který mají většinou takové ty „obrněné“ nerozbitné telefony.

Specifikace a cena

Telefon bude dostupný ve variantách s 128, 256 a 512GB vnitřní paměti. Nebude ovšem podporovat vložení paměťové karty. Ostatně, k čemu by byla zapotřebí, když Xiaomi Mi 11 Ultra bude mít už v základu obrovskou interní paměť. Do tohoto telefonu dáte SIM o formátu NANO, což je dnes zcela běžné.

Pokud si budete chtít užít vaši oblíbenou hudební pecku ve svých drátových sluchátkách, tak vás asi zklamu. Telefon nebude bohužel disponovat možností připojení 3,5 mm Jacku. Tento trend se dnes celkem rozšířil, ale pochopitelně spoustě lidem to nevyhovuje.

Cena Xiaomi Mi 11 Ultra se na zahraničních stránkách odhaduje okolo 23 000 Kč. Tento odhad se ale může opravdu hodně lišit od skutečné ceny, čili já osobně bych na něho moc nespoléhal.