Když se na podzim objevil Apple iPhone X s neotřelým výřezem, zdálo se, že i kvůli kritice zůstane do budoucna tento designový prvek výhradou cupertinské společnosti. Nyní už tomu tak není, výřez převzali ostatní výrobci a desítkový iPhone tak pomalu ztrácí jedinečnost svého poznávacího znaku. Ba dokonce i hardwarovou nadřazenost. Doba jde zkrátka rychle kupředu a telefony, které byly před ještě před chvílí tím nejlepším, se postupně začínají v žebříčcích propadat.

Xiaomi Mi Mix 2s aneb Čína vrací úder

Před několika dny ukončilo kolotoč falešných zpráv, úniků, domněnek a otázek oficiální představení nového modelu firmy Xiaomi – Mi Mix 2s.  Tato poměrně mladá čínská společnost se rozhodně nevyhýbá trendům bezrámečkových displejů a Mi Mix 2s je toho, podobně jako jeho předchůdci, důkazem. 6“ palcový displej pokrývá drtivou většinu přední strany telefonu, i přesto je ve spodní části okraj rozšířen do jakési paty, která zároveň ukrývá přední kameru.

Stále tedy neznáme jméno výrobce, který jako první přivede na svět kompletně bezrámečkový displej, bez jakéhokoliv výřezu. I přesto si však dokáže Xiamomi svým novým počinem určitě získat mohutnou vlnou zákazníků, Mi Mix 2s totiž přináší velmi solidní poměr cena/výkon.

Osmijádrový Snapdragon 845, grafický čip Adreno 630, 6 nebo 8 GB paměti RAM, 12+12 MPX duálního fotoaparát, 5 Mpx selfie kamera a mohutné úložiště za cenu, která se na čínském trhu pohybuje už od 11 000 bez DPH, to totiž není vůbec špatná nabídka.

Nejprve Huawei, nyní OnePlus6? Kdo ještě „okopíruje“ applovský výřez?

Vykrojený displej nejnovějšího iPhonu je stále velmi diskutovanou záležitostí, ale v poslední době už ani tak ve spojitosti s Applem jako spíš s jinými firmami. Jako první využil podobná designový prvek Huawei, ale jeho P20 měla i přesto velmi tlustý spodní okraj a celý telefon proto nepůsobí příliš symetrickým dojmem.

Nyní se ale objevují první obrázky nového OnePlus6, který by se měl v dohledné době dočkat oficiálního a kompletního odhalení. Na nich můžeme podobné vykrojení v horní části displeje vidět také, což vyvolalo smíšené pocity mezi příznivci OnePlus telefonů.

Otázkou stále zůstává, jestli bude mít využití výřezu u nového modelu podobný smysl, jakým je u jinak kompletně bezrámečkového iPhonu X ukrytí TrueDepth kamery, nebo se bude jednat o víceméně nedůležitý módní výstřelek, který si mohli designéři odpustit podobně jako u P20.

Foto: William Hook