5LET

Pouzdro na opasek představuje praktický doplněk. Podle čeho vybírat takové, které bude kvalitní a skutečně splní svůj účel?

Praktické pouzdro na opasek, ochrana vašeho telefonu

Oblíbený je tento typ pouzder zejména u mužů. Většina z těchto výrobků se již na současný trh dodává ve vertikálním provedení. S horizontálně tvarovaným pouzdrem se setkáte minimálně.

Pouzdro na opasek ochrání váš mobilní telefon v první řadě před špínou, prachem a dalšími nečistotami. Rovněž se tak vyhnete řadě rizik. Bezpečné uložení do pouzdra zamezí vzniku škrábanců na displeji i na těle mobilního telefonu.

Umístění telefonu v pouzdře rovněž výrazně snižuje riziko poškození při pádu. Ten by pro váš smartphone mohl mít i fatální následky. Hrozit může například rozbití displeje, který se bude muset poté vyměnit.

A pozor, navenek horší důsledky pádu často naopak mívají příznivější „prognózu“ z pohledu vnitřní destrukce. Plastová konstrukce telefonu totiž obvykle z velké části pohltí energii pádu, což je bezprostředně po nehodě právě i vidět.

Kov ji naproti tomu v nemalé míře přenese i na elektroniku uvnitř. Na první pohled se tak zdá, že si přístroj z nehody odnesl jen pár šrámů, vada základní desky však může být neopravitelná a řešit ji lze jen výměnou, což se ale často vzhledem k zůstatkové ceně smartphonu nevyplatí.

Stejně tak uložení telefonu v pouzdře a jeho upevnění na opasek zajistí, že vždy spolehlivě budete vědět, kde telefon máte. Ušetříte tak čas při jeho hledání v tašce.

Náhodnému vypadnutí zamezuje uzavření pouzdra klipsem nebo suchým zipem. Některá pouzdra na opasek mohou být rovněž vybavena magnetickým zámkem. Zavírání na magnet se otevírají pohodlněji a tišeji, suchý zip však lépe drží.

Jak vybrat pouzdro na opasek

Podle velikosti

Aby pouzdro adekvátně plnilo svou funkci, musí se vybrat vhodná velikost. Podobně jako u telefonů je určena úhlopříčkou displeje v palcích. Někteří výrobci rovněž dodávají velikost v centimetrech.

Pouzdra na mobil na opasek mohou být navržena pro konkrétní velikost, ale také univerzální pro více rozměrů. Nezapomeňte si proto před nákupem ověřit, že do vámi vybraného pouzdra skutečně bude telefon pasovat.

U pouzder bývají pro zpřehlednění orientace navíc často přímo uvedeny konkrétní značky a typy přístrojů, pro které jsou tyto doplňky vhodné.

Podle materiálu

Pouzdro může být vyrobeno z řady odlišných materiálů. Tradičním řešením je přírodní kůže. Tento materiál je zpravidla silnější, proto i dostatečně odolný. Nevýhodou koženého pouzdra na mobil na opasek však je vyšší pořizovací cena.

Ekonomičtější volbou tak může být kůže syntetická, známá pod lidovým označením koženka nebo PU kůže. Estetické nároky splní, je však nutné počítat s tím, že životnost nebude tak dlouhá. Na první pohled ji od kůže můžete rozeznat díky tomu, že je tenčí.

Další dostupnou alternativou jsou textilní pouzdra. Typická je pro ně nižší pořizovací cena a nižší výdrž.

Podle designu

Design je u pouzdra na mobil na opasek samozřejmě otázkou osobního vkusu. Kůže nebo koženka představuje luxusní, elegantní a do značné míry nadčasovou volbu. Zejména pravá kůže je mimořádně příjemná na omak, voní a vytváří zcela unikátní dojem. Svůj telefon si takto můžete pohodlně vzít kamkoli, třeba i do zaměstnání.

Textil naproti tomu působí více sportovně, hodí se například na výlety. Dovoluje značnou variabilitu nejen z hlediska barev, ale také co se týče vzorů. Především klasický maskáčový vzor ocení ti, kteří se pohybují v přírodě – myslivci nebo rybáři.

Z praktických důvodů je obecně vhodné preferovat spíše tmavé barvy pouzder. Méně je na nich patrná špína v podobě prachu či potu z rukou, které se v čase pravděpodobně nevyhnete.