mobile-phone-poškozený

Přemýšlíte nad tím, zda si na mobilní telefon pořídíte raději ochranné tvrzené sklo, nebo fólii? Pokud si nevíte rady, a rádi byste radu, pak si přečtěte několik následujících řádků, abyste se rozhodli co nejlépe.

Odolnost

Odolnost, to je jeden z hlavních důvodů, proč aplikujeme ochranné sklo na displeje mobilních telefonů. Tvrzená skla se vyrábějí v různých odolnostech, rozhodně vám ale tvrzené sklo ochrání mobilní telefon lépe než fólie.

Díky investici do folie sice ušetříte nějaké peníze, o které jsou tvrzená skla dražší, v případě pádu ale displej folie neochrání, a vy tak budete muset investovat do nového displeje, jehož cena se zpravidla pohybuje v řádech tisíců korun.

tvrzené sklo

Lepší ovladatelnost

I na ovladatelnosti samozřejmě záleží. Jde tedy o to, který materiál (zda tvrzené sklo či folie) lépe přenese napětí vašeho prstu na displej. Vzhledem k tomu, že i samotný displej je tvořený sklem, musí tedy i tvrzené sklo mít logicky lepší vlastnosti, než jaké má folie.

Folie není tolik přesná, a ovládání telefonu je s ní mnohem horší, než je tomu u klasického tvrzeného skla.

Průhlednost

Ačkoli sklo i folie jsou průhledné materiály, u displejů telefonů může docházek ke zkreslení zobrazovaných pixelů. Aby měli barvy stejnou intenzitu, jako bez ochranných pomůcek, je jednoznačně lepší zvolit si ochranné sklo před fólii.

Zvláště u displejů s FullHD rozlišením a vyšším je rozdíl ještě znatelnější. S fólii displej vypadá, jako by byl lehce zakalený, což ne vždy je ideálním stavem.

Snadnější aplikace

V případě folie na displeje telefonu je její aplikace oproti sklu rozhodně horší. Folie má tendence k vytváření vzduchových bublin. Při aplikaci folie tak může docházet k tvorbě těchto bublin nad displejem, což může ve finále znamenat horší ovladatelnost i estetiku telefonu.

Tvrzené sklo je oproti tomu na instalaci mnohem snadnější, a zvládne ji hravě i nezkušený uživatel. Folii většinou lepí pracovníci servisu, kteří mají patřičné vybavení i zkušenosti.

TOP

Nakupujte a dostanete

1 x Powerbanku TYLT

500,-Kč

Powerbanka TYLT ENERGI 2000mAh má tenký profil, kompaktní rozměry a zajímavý design. Záložní externí baterie TYLT ENERGI 2K disponuje dostatečnou kapacitou 2000 mAh 

Powerbanka TYLT ENERGI 2000mAh, červená
Powerbanka TYLT ENERGI 2000mAh
Dárek

5 x Powerbanku REMAX

700,-Kč

Powerbanka REMAX  Flinc Powerbank 5000mAh Black. Power Bank je univerzální dobíjecí zařízení s kapacitou 5 000 mAh pro dobíjení mobilních zařízení na cestách.

Prevence nadměrného nabíjení, hlubokého vybití a zkratu

REMAX AA-7019 RPL-25 Flinc Powerbank 5000mAh Black
REMAX Flinc Powerbank 5000mAh Black

Co musíte udělat?

Stačí nakoupit na stránce www.tvrzenésklo.eu v hodnotě nejméně 500,-Kč a dostanete ZDARMA powerbanku.