5LET

V prosinci 2019 společnost Qualcomm Technologies, Inc. oznámila své dvě nejnovější mobilní 5G platformy – Qualcomm Snapdragon™ 865 a 765 – na výroční akci Qualcomm Snapdragon Tech Summit 2019 na Havaji. Na summitu také Lin Bin, spoluzakladatel a místopředseda představenstva Xiaomi Corporation, oznámil, že Xiaomi Mi 10 bude jedním z prvních vlajkových smartphonů, které budou využívat Snapdragon™ 865. Současně generální ředitel značky Redmi patřící Xiaomi, Lu Weibing, také oznámil, že řada smartphonů Redmi K30 bude jednou z prvních využívající tuto platformu. Tato oznámení zdůrazňují, jak Xiaomi postupuje vpřed díky adoptování špičkových technologií 5G.

XIAOMI’S MI 10

Snapdragon 865: 5G vlajková loď roku 2020
Mi 10 jako jeden z prvních vlajkových telefonů využívajících novou mobilní platformu

První den summitu prezident společnosti Qualcomm Cristiano Amon oznámil, že 5G se v roce 2020 široce rozšíří, což umožní více zákazníkům po celém světě využívat 5G multi-gigabitovou konektivitu. Jako nejnovější produkt vlajkové lodi řady 8 od Qualcomm Technologies nastavuje standard výkonu a uživatelské zkušenosti nadcházející generace vlajkových smartphonů.

Poté Lin Bin ze společnosti Xiaomi okamžitě oznámil, že další vlajková loď Xiaomi, Mi 10, bude vydána v prvním čtvrtletí příštího roku. Jelikož vlajková loď slaví své desáté výročí společnosti Xiaomi, je to jeden z prvních smartphonů, který obsahuje mobilní platformu Snapdragon 865.

„Éra 5G otevírá nové příležitosti a výzvy. Přináší skvělé inovace a předefinuje způsob interakce uživatelů se zařízeními, audio a video aplikacemi. Příští generací „Super Internetu“ bude zcela nový model, který kombinuje 5G + AI + IoT,“ uvedl Lin Bin. „Xiaomi bude plně podporovat vývoj a propagaci 5G mobilních telefonů a v roce 2020 uvede na trh více než deset mobilních telefonů s podporou 5G.“

Již dříve generální ředitel společnosti Xiaomi Lei Jun oznámil, že budoucí 5G inteligentní továrna je před dokončením a k zahájení výroby dojde na konci prosince. Tato „továrna budoucnosti“ společnosti Xiaomi bude využívat technologie, jako jsou automatizované výrobní linky, 5G sítě, roboti, big data a platformy cloudových služeb ve velkém měřítku. Očekává se, že bude vyrábět 60 špičkových smartphonů za minutu, což znamená zvýšení efektivity o více než 60 % ve srovnání s tradičními továrnami.

Snapdragon 765: Integrovaný SA/NSA duální režim 5G
Redmi K30 bude vydán mezi prvními 10. prosince

Redmi, jedna ze dvou značek společnosti Xiaomi, bude mezi prvními značkami mobilních telefonů využívající nový Snapdragon 765 od společnosti Qualcomm Technologies s integrovaným 5G. Novou sérii Redmi K30 s platformou Snapdragon 765 vydá 10. prosince.

Již dříve prohlásil Lu Weibing, generální ředitel značky Redmi, že umístění společnosti Redmi na pozici „udavatele trendů 5G“ v roce 2020 znamená, že Redmi bude první, kdo si osvojí nejnovější technologii 5G, nejagresivnější funkce produktu a nejrychlejší plán vydání nových produktů, aby více uživatelů mohlo využívat výhod 5G.

Jelikož společnost Qualcomm Technologies právě 3. prosince vydala mobilní platformu Snapdragon 765, značka Redmi během týdne vydá nový 5G telefon – Redmi K30. Vydání v tak krátké době je úspěch, který lze v historii nových vlajkových produktů společnosti Qualcomm Technologies najít jen vzácně. To zdůrazňuje sílu spolupráce mezi společnostmi Redmi a Qualcomm Technologies, která nemá obdoby a je také odrazem odhodlání obou společností stát se průkopníky technologií 5G.

Řada Redmi K30 bude vybavena mobilní platformou Qualcomm Snapdragon 765G. Označení „G“ znamená Gaming, což je vysoce výkonná verze řady Snapdragon 765. Řada Qualcomm Snapdragon 765 používá nejnovější 5G řešení od Qualcomm Technologies, které integruje duální režim SA a NSA, a je také prvním integrovaným 5G procesorem od Qualcomm Technologies.

Co se týče designu výrobku, Redmi K30 je vybaven obrazovkou Dual DotDisplay s ultramalým otvorem pro fotoaparát, což umožňuje dosáhnout zážitku z celé obrazovky.

Xiaomi-Redmi dvojitý globální debut
Jeden z nejcennějších partnerů Qualcomm Technologies

Když se vrátíme ke vztahu mezi společnostmi Qualcomm Technologies a Xiaomi, můžeme vidět, že každá generace smartphonů řady Xiaomi Mi využívala vlajkovou mobilní platformu Qualcomm Technologies. Například model Mi Mix 2S byl jedním z prvních smartphonů, které byl vybaven platformou Snapdragon 845, Mi 9 debutoval s platformou Snapdragon 855 a v případě nadcházejícího modelu Mi 10 se očekává, že bude jedním z prvních, který zavede Snapdragon 865.

Na Qualcomm Snapdragon Tech Summit uvedl Lin Bin ze společnosti Xiaomi, že spolupráce Qualcomm Technologies a Xiaomi je bezkonkurenční, přičemž celkový počet smartphonů Xiaomi využívajících mobilní platformy Qualcomm přesahuje 427 milionů.

Qualcomm Snapdragon je produktem společnosti Qualcomm Technologies, Inc. nebo jejích dceřiných společností.