Apple již není jedinou firmou čelící žalobě kvůli úmyslnému zpomalování svých telefonů. Dalším podezřelým je i Samsung, který i přesto před několika dny představil novou službu Samsung Mobile Care, díky které si zákazníci mohou pojistit svůj telefon proti neočekáváném poškození. Po rozbití displeje pak nemusejí následovat slzy a výdaje, nýbrž oprava v autorizovaném servisu. A to dokonce dvakrát.

Apple v tom zřejmě není sám

Přesto, že na očekáváné nové modely mobilních telefonů od Samsungu v čele s nadcházející vlajkovou lodí Galaxy S9 si ještě budeme muset ještě nějaký čas počkat (nepochybně jim poté i my nějaký článek věnujeme), okolo oblíbené jihokorojeské firmy se stejně neustále něco děje.

Úmyslné zpomalování iPhonů už vyšetřuje hned několik institucí ovšem Italský regulační úřad (AGCM) mimo cupertinské společnosti vyšetřuje i dalšího technologického giganta – je jím právě Samsung. Podle zástupců AGCM obě firmy zatajily uživatelům, že některé aktualizace mohou neblaze ovlivnit výkon jejich zařízení. Zatímco v případě Applu je již celá situace poměrně transparentní, u Samsungu zatím žádné další informace ani oficiální vyjádření neznáme.

Zaplaťte a později neplaťte

Přesně tak – podobně, jako většina pojištění – funguje i novinka zvaná Samsung Mobile Care. Službu mohou využít majitelé modelů S8, S8+, Note 8, S7 a S7 Edge, kteří tak budou chráněni před nechtěným rozbitím displeje, zadní strany telefonu nebo jeho boků. Pokud taková situace nastane, získají nárok na opravu v autorizovaném servisu, čímž ale zároveň telefon neztrácí běžnou záruku. K takové opravě může dojít v průběhu Samsung Mobile Care dokonce dvakrát, nepochodíte ovšem s poškozením způsobeným vnější příčinou (typicky bouřka, povodeň, zemětřesení, apod.) nebo úmyslně.

Jak to ale ve světě (i v tom mobilním) chodí, nic není zadarmo. Za mimořádné „úrazové připojištění“ pro svůj telefon můžete zaplatit buď jednorázově 3 816 korun, nebo ve splátkách 159 korun měsíčně. Bohužel, pokud je váš telefon starší než 30 dní, máte smůlu. Mobile Care si lze pořídit pouze při nákupu telefonu nebo v prvním měsíci od jeho pořízení.

Později neplaťte? Ne tak docela…

Pokud se vám doposud podmínky zdály až podezřele výhodné, můžeme vás uklidnit. Je tu ještě jeden výdaj spojený s pojištěním. Jedná se o spoluúčast, která je z vaší strany nutná. Vyřízení pojistné události vás vyjde na dalších 1 999 korun.

Nyní už si možná pokládáte otázku, zdali se Samsung Mobile Care vůbec vyplatí. Těžko říct, jestli naštěstí, nebo bohužel, ale vyplatí. Například běžná oprava displeje u Samsungu Galaxy S8 může bez problemů stát 7 000 korun, s pojištěním tedy určitou sumu ušetříte. První uplatnění pojistky by vás vyšlo na 5 815, druhé na pouhých 1 999. Ovšem s výměnou displeje u modelu Galaxy S7 se již vejdete pod 5 000, zde je tedy jedinou výhodou Mobile Care zachování běžné záruky i po zásahu do konstrukce teleofnu.

Mimo pojištění lze pro ochranu svého mobilního telefonu udělat ještě jedno účinné opatření – nakoupit ochranné příslušenství pro Samsung Galaxy S7, Galaxy S7 Edge, Galaxy S8, Galaxy S8+ a Note 8.