5LET

Stačí chvilka nepozornosti a malér je na světě. Řeč je o situaci, kdy vám váš telefon vypadne z ruky a dopadem na zem dojde k poškození jeho obrazovky či těla. K tomu, abyste dokázali této nepříjemné události předejít vám však stačí jediné – obstarat si kvalitní a odolné pouzdro. Jedněmi z těch vůbec nejpopulárnějších pouzder jsou ta určená k nošení na opasku, která v dnešní době seženete již za pár stovek korun, nejčastěji se jejich cena pohybuje v rozmezí od 250 do 350 Kč. Ty kromě ochrany před poškozením vzniklým pádem poskytují i ochranu před škrábanci, rýhami a vrypy. 

Pouzdro na opasek ale rozhodně nemusí sloužit jen jakožto ochrana vašeho mobilního miláčka, i když jeho primární funkce to neoddiskutovatelně je, ale může být taktéž skvělým módním doplňkem, jenž se bude na vašem opasku vyjímat. Za tímto účelem si můžete pořídit kupříkladu pouzdro vyrobené z kůže či její imitace. Takovéto kožené pouzdro na mobil na opasek nejenže dobře vypadá, ale ze všech nabízených materiálů dokáže telefonu nositele zaručit i jednoznačně nejvyšší ochranu. Dále jsou k dostání i pouzdra na opasek zhotovená z látky a nylonu.  

pouzdro na opasek_otevřené

Tato pouzdra jsou k zakoupení v celé řadě rozličných velikostí, od těch určených pro telefony o rozměrech až 4,7″ přes mobilní zařízení o rozměrech od 5 do 5,7 palců až po přístroje o velikosti až 6,0″. De facto tak není možné, abyste si z této široké nabídky nedokázali vybrat pouzdro vhodné zrovna pro váš telefon. Konkrétně existuje možnost pořízení pouzder pro většinu v současnosti nejoblíbenějších modelů předních světových výrobců smartphonů, jmenovitě si tedy lze opatřit pouzdro na mobil na opasek třeba pro: 

Pouzdro na opasek má celou řadu možných využití 

Co se týče jejich zapínání, tak tato pouzdra bývají vybavena buď magnetickým zámkem, nebo suchým zipem. Obě varianty jsou nicméně spolehlivé, tudíž záleží jen na vašich preferencích, které z nich dáte přednost. Díky poutku, případně karabině si navíc můžete tato pouzdra snadno umístit nejenom na opasek, ale například i na poutko u kalhot. Vyjma hlavní kapsy na mobil některé z nich dokonce obsahují i další kapsičku sloužící k uložení karet či peněz. 

S klidným svědomím můžete sáhnout třeba po plátěném pouzdru na opasek Sport, jež je dostupné v 11 barevných variantách a které je právě jedním se zmiňovanými dvěma kapsami. Součástí jeho balení je navíc i šňůrka na krk. Další volbou může být armádní pouzdro na opasek pro displej 5,7″, které se díky své maskáčově zelené barvě a vysoké odolnosti hodí jako dárek pro vojáky, myslivce nebo rybáře. Poslední, leč rozhodně ne nejméně dobrou volbou je pak látkové pouzdro na opasek pro displej 5,5″ až 6,0″ Sport. To má taktéž 2 kapsičky, přičemž je k dostání v černé, šedé a hnědé barvě.