5LET

Asi každý z nás se setkal s tím, že jsme si koupili nový telefon a nevěděli jsme si rady s tím, co dělat, aby byl co nejdéle ve stavu, v jakém jsme ho koupili. Nebudeme si nalhávat, dnešní mobilní telefony se stávají čím dál více křehkými a velice snadno se rozbijí. Podle statistik pojišťovny BNP Paribas Cardif se přibližně 65% Čechů setkalo s tím, že si jejich mobilní telefon rozbili, utopili, či jim byl ukradnut.

V dnešním článku vám představím řešení, jak takovému nepříjemnému okamžiku předejít. Řešení je velice prosté a bude vás stát zanedbatelnou částku. Jedná se o obal na mobil.

Jak takový obal na mobil vybrat?

Na trhu můžete nalézt obrovskou škálu obalů na mobilní telefony. Ať už od jednoduchých silikonových krytů, které jsou spíše designovou záležitostí, až po pouzdra na opasek, která jsou navržena tak, aby ochránily celý váš mobil a nemohlo se mu nic stát. Jaký obal na mobil je tedy pro vás nejlepší? Odpověď na tuto otázku hledejte v tom, co od obalu očekáváte. My se tedy podíváme na nejtypičtější druhy obalů/krytů na mobilní telefon, abyste sami zjistili, jaký typ by vám vyhovoval nejvíce.

Silikonové kryty: pokud chcete design i bezpečnost

Asi nejrozšířenějším typem ochrany telefonu jsou silikonová pouzdra, také nazývány jako kryty. Tento fakt spojuje skutečnost, že tato pouzdra jsou velice praktická, vypadají hezky a většinou vaši práci na telefonu nijak neomezují. Na úkor toho ale získáte poměrně malou míru ochrany. Jedná se tedy spíše o prevenci před drobnými oděrky na zadní straně telefonu a vniknutím nečistot.

silikonové pouzdro iphone 6_4 varianty
obal na mobil – silikonový

Při výběru tohoto typu pouzder, bych já osobně dbal na to, aby obal na mobil mírně přesahoval přes přední část telefonu. Tím se alespoň trochu sníží šance rozbití displeje. Také bych nedoporučoval čistě průzračné kryty, z mě vlastní zkušenosti vím, že po nějakém čase zežloutnou, což nevypadá vůbec hezky.

Takzvaná “flipová” pouzdra

Pokud vám výše zmíněný typ krytů přišel jako málo účinný, tak tato pouzdra jsou právě pro vás. Jsou navržena tak, aby vám poskytla co nejvyšší možnou ochranu jak zadní části telefonu, tak i displeje.

POUZDRO NA IPHONE 7

 

U tohoto typu je ovšem problém v praktičnosti. Abyste mohli cokoli na telefonu dělat, tak musíte toto pouzdro otevřít, což by pro některé z vás mohlo být otravné. Když ale opomineme tuto nevýhodu, tak flipová pouzdra jsou skvělým řešením pro zamezení jakéhokoli poškození. Kromě poškození vodou, samozřejmě.

U těchto pouzder bych dal pozor na to, z jakého materiálu jsou vytvořena. Pokud jejich povrch je kožený, tak počítejte s tím, že po nějakém čase se v ohybu opotřebují a mohlo by to být nevzhledné.

Pouzdra na opasek: nejlepší poměr praktičnost/ochrana

Tento typ pouzder je bezpochyby nejlepší, pokud například často chodíte do přírody nebo jen chodíte ze schůzky na schůzku. Pouzdra na opasek vám nabídnou maximální ochranu při jakémkoli pohybu. Zároveň vám zajistí, že svůj mobil budete mít stále po ruce a nemusíte se zdržovat zdlouhavým prohledáváním kapes.

Armádní pouzdro na opasek pro displej 5,7 - 3

Jejich navržení se může lišit. Na trhu naleznete jak outdoorová pouzdra, která jsou zaměřena převážně na funkčnost a bezpečí, tak elegantní, jejichž vzhled určitě nikoho nezklame nebo také sportovní, kam si můžete k telefonu vložit také nějaké osobní věci. Můžete je nalézt ve dvou druzích-vertikální a horizontální. Čili buď telefon v pouzdře stojí nebo leží. Zde vám nedokážu doporučit, co je nejlepší. Jedná se spíše o subjektivní pocit, který druh by vám více vyhovoval.

I tento typ má ale svou nevýhodu. Jak už vám určitě došlo, tak pouzdro slouží k tomu, abyste ho měli na opasku a následně do něho vložili telefon. Čili při práci na mobilu vám neposkytuje žádnou ochranu, proto tento typ pouzder doporučuji pouze na nějaké přesuny z bodu A do bodu B, či dokoupení silikonového krytu k telefonu.

Závěr

V tomto článku jsme si představili celkem 3 druhy pouzder: silikonová, flipová a pouzdra na opasek.

Přeju všem, aby si dobře vybrali a nezapadali tedy do 65% Čechů, kteří o svůj telefon přišli.