Huawei představil jednoho ze členů nových nástupců P-řady a to konkrétně nejlevnějšího z nich – odlehčený model P20 Lite. Vzhled všech tří modelů je tradičně totožný, vzájemně se liší výbavou, rozměry a cenovkou. Právě design nových telefonů se pak v určitých aspektech až nápadně podobá stále velmi diskutovanému iPhonu X, vlajkové lodi společnosti Apple.

I menší výřez je pořád výřez

Jelikož tím nejnápadnějším vzhledovým prvkem nejdražšího jablečného smartphonu je černé vykousnutí v horní části displeje, který jinak pokrývá celou přední stranu telefonu, není divu, že právě využití velmi podobného výřezu u nových modelů Huawei je poměrně odvážným krokem. Zatímco někteří to nazývají inspirací, jiní kopírováním.

Samozřejmě v dnešní době si přední světové společnosti velmi dobře hlídají, co lze již oficiálně považovat za kopírování a co ne, a tak veliká podobnost mezi P20 a iPhonem X, aby to mohlo mít pro Huawei právní dohru, rozhodně není. Fanoušek mobilních zařízení si ale při pohledu na výřez, který je v porovnání s tím iPhoňáckým o poznání menší, může myslet své.

„Něco mi na tom zkrátka nesedí.“

I kdybyste pominuli jistou podobnost s na podzim představeným výročním iPhonem, nemusí vám stále na displeji nových Huawei cosi sedět. Zřejmě z toho důvodu, že pod displejem se nachází poměrně tlustý spodní okraj a nabízí se proto otázka, má-li nahánění několika procent screen-to-body poměru výřezem v horní části smysl, když ve spodní části přední strany telefonu je stále hromada místa.

„Fotoaparát je nový, i tak jsem ho ale už někde viděl.“

Velkým tahákem nových modelů Huawei jsou fotoaparáty. Ten nejlepší bude mít jako první mobilní fotoaparát dokonce tři čočky, které by dohromady měli vytvořit až 40 MPx snímky. Zajímavý je ale fakt, že jsou fotoaparáty umístěny svisle téměř stejně jako u již zmiňovaného iPhonu X. Míru inspirace, kterou čínští návrháři od cupertinské společnosti čerpali, nemá asi cenu více rozebírat.

I přes jisté neduhy se ale budou budoucí vlajkové lodi Huawei napříč cenovými třídami pyšnit špičkovou výbavou a rozhodně se můžeme těšit mimo jiné například na perfektní fotografie i výkon. Nejlépe však každý telefon otestuje až čas.

iPhone X
iPhone X
Huawei P20 Lite foto
Huawei P20 Lite