Na Mobile World Congress 2018 v Barceloně, který startuje již zítra, se bude kromě jiných prezentovat i čínská společnost Huawei. Ta ovšem čelí v posledních dnech poměrně závažnému obvinění. K úplnosti celosvětového dosahu této firmě schází prakticky už pouze americký trh, na kterém se neustále snaží prosadit. Nyní se ukazuje, že v boji s konkurencí pravděpodobně využívá i nečestných praktik v podobně falešných kladných recenzí na vlastní telefony.

4,9 z 5 bez vyzkoušení

Huawei se pokusil proniknout do hlubšího povědomí amerických zákazníků skrze operátory, kteří (na rozdíl například od České republiky) tvoří ve Spojených státech co se mobilních telefonů týče největší prodejní sílu. Ti ovšem kvůli podezření na údajnou možnost špionáže ze strany Číny odmítli jeho mobily distribuovat a tak se Huawei pokusil prorazit alespoň ve volném prodeji.

Zvolil však poměrně nevhodnou taktiku. Na internetovém obchodu Best Buy nasbírala vlajková loď Huawei Mate 10 Pro přes sto kladných recenzí a celkové hodnocení 4,9 z 5. Zarážející je fakt, že tento telefon lze zatím na americkém trhu zakoupit pouze v předprodeji. Nabízí se otázka, kde se ohlasy vzaly.

Na Facebooku rozjel Huawei soutěž pro beta testery nového modelu spočívající v psaní kladných ohlasů právě na portál Best Buy. V průběhu této soutěže vznikla drtivá většina oněch recenzí a na jejím konci bylo vyhlášeno 9 výherců. Server Android Police se k situaci vyjádřil prostě – 99% těchto příspěvků podle něj nepochází od skutečných uživatelů. Obrázek na celou záležitost si už může udělat každý sám.

MWC 2018

Již za pár hodin odstartuje největší událost mobilního světa – Mobile World Congress. Jeho dějištěm se tradičně stane katalánská metropole Barcelona. Nejpřednější světové značky i různé menší společnosti a start-upy zde představí svá nejnovější esa.

Mezi nejvíce očekáváné patří zpravidla konference Samsungu, Nokie či Sony. Již teď je jasné, že se dočkáme mimo jiné i nových vlajkových lodí S9 a S9+ se kterými vyrukuje jihokorejský technologický gigant. Všemu klíčovému samozřejmě budeme věnovat prostor v naší rubrice Mobilní svět.