5LET

Již 29. srpna minulého roku byly představeny na konferenci společnosti Xiaomi nové modely řady Note 8. Dle slov CEO Redmi měla tato řada zpopularizovat fotoaparáty se čtyřmi snímači ve střední a vyšší střední třídě. Králem se stal jistě model Xiaomi Redmi Note 8 Pro, který může svým uživatel leccos nabídnout. Ještě před spuštěním prodeje měly modely Note 8 i Note 8 Pro více než 2 milióny rezervací.

Design a balení Xiaomi Redmi Note 8 Pro

V balení se ukrývá kromě samotného telefonu i adaptér a kabel k USB-C. Klasikou jsou také manuály s klíčkem k šuplíku pro SIM kartu. V posledních letech však firma obohatila balení o další nezbytnost, a tou je pouzdro pro vás Xiaomi Redmi Note 8 Pro. Nově se setkáte s tmavě šedým provedením pouzdra. Tvrzené sklo v krabici nenajdete a je třeba si jej dokoupit.

Samotný telefon váží 199 gramů, není to tedy o moc více než například u iPhonu XR. Vzadu kromě zajímavého barevného provedení dostupného ve třech verzích najdete ohraničení 4 fotoaparátů a čtečku otisku prstů. Záda jsou skleněná, tudíž jsou snadno viditelné otisky prstů, ale za to jsou poměrně bytelná. Na přední straně najdete 6,5“ displej, oproti verzi Note 8 již nemá rozšířenou spodní bradu, kde byl viditelný název značky. Kromě toho obsahuje telefon 3,5mm Jack pro sluchátka.

Výkon a výdrž

Výkon u Xiaomi Redmi Note 8 Pro má na starost MediaTek Helio G90T, především kvůli podpoře fotoaparátu, který tento model vlastní. Procesor zvládá i náročnější hry, pomáhá k tomu 6GB operační paměť. Vnitřní úložiště je možné rozšířit paměťovou kartou. Telefon koupíte buď ve verzi 64GB nebo 128GB paměti. Výhodou je také možnost bezkontaktní platby díky NFC technologii a skrze infračervený port můžete ovládat televizi či jiná zařízení.

Xiaomi Redmi Note 8 Pro baterie

Note 8 Pro má podporu 18W nabíjení. S kapacitou baterie 4500 mAh se telefon nabije z 0 na 100 % za 2 hodiny. I přes náročnější používání vám zvládne vydržet dva dny. Telefon má podporu AAC pro poslech s bezdrátovými sluchátky. Tento formát využívá především Apple. Hudba se nekomprimuje, pouze streamuje.

Operační systém MIUI 10 postavený na starší verzi Androidu 9 Pie. Aktualizace jsou v tuto chvíli pouze přislíbené. Note 8 Pro se však může chlubit režimem “Game Turbo”, který odsune na pozadí ostatní aplikace a soustředí výkon do her. Užitečné je to zejména u náročných her jako je například PUBG.

Fotoaparát u Note 8 Pro

Xiaomi Redmi Note 8 Pro fotoaparát

Telefon se pyšní čtveřicí fotoaparátů. Primární objektiv má rozlišení 64 Mpx se zorným polem 79 stupňů. Ultraširoký objektiv zabírá 120 stupňů a jeho rozlišení je 8 Mpx. Třetím objektivem je 2Mpx teleobjektiv, který zaostří z blízkosti 2 centimetrů a poslední 2Mpx snímač hloubky ostrosti. Primární fotoaparát v základu spojuje 4 pixely. Fotografie má tedy výsledné rozlišení 16 Mpx. Toto nastavení se dá v telefonu změnit. Nechybí ani noční režim.

Přední kamera, kterou najdete v horní výřezu, získala 20 Mpx. Natáčení videí je dostupné u Redmi Note 8 Pro ve 4K kvalitě s 30 fps. K natáčení videí je možné využít i ultraširoký objektiv.

Xiaomi Redmi Note 8 Pro je dostupný za necelých 7 tisíc korun s pamětí 64 GB, druhá varianta poté stojí kolem 7500 korun. Mezi alternativy tohoto modelu patří například Honor 9X, který se pyšní čistým displejem s výsuvný fotoaparátem a podobnou výbavou. Jeho výhodou je také nižší cena, ovšem s absencí teleobjektivu a snímače hloubky ostrosti. Dalším konkurentem by mohl být například Samsung Galaxy A50 s AMOLED displejem a integrovanou čtečkou otisků prstů. Oproti Redmi Note 8 Pro má však slabší výkon a o něco menší kapacitu baterie. Co jistě zaujme na první pohled, je atraktivní vzhled a výkon, který v kombinaci s velkou výdrží z telefonu činí zajímavý produkt.