Již 29. srpna minulého roku byly představeny na konferenci společnosti Xiaomi nové modely řady Note 8. Dle slov CEO Redmi měla tato řada zpopularizovat fotoaparáty se čtyřmi snímači ve střední a vyšší střední třídě. Králem se stal jistě model Xiaomi Redmi Note 8 Pro, který může svým uživatel leccos nabídnout. Ještě před spuštěním prodeje měly modely Note 8 i Note 8 Pro více než 2 milióny rezervací.

Design a balení Xiaomi Redmi Note 8 Pro

V balení se ukrývá kromě samotného telefonu i adaptér a kabel k USB-C. Klasikou jsou také manuály s klíčkem k šuplíku pro SIM kartu. V posledních letech však firma obohatila balení o další nezbytnost, a tou je pouzdro pro vás Xiaomi Redmi Note 8 Pro. Nově se setkáte s tmavě šedým provedením pouzdra. Tvrzené sklo v krabici nenajdete a je třeba si jej dokoupit.

Samotný telefon váží 199 gramů, není to tedy o moc více než například u iPhonu XR. Vzadu kromě zajímavého barevného provedení dostupného ve třech verzích najdete ohraničení 4 fotoaparátů a čtečku otisku prstů. Záda jsou skleněná, tudíž jsou snadno viditelné otisky prstů, ale za to jsou poměrně bytelná. Na přední straně najdete 6,5“ displej, oproti verzi Note 8 již nemá rozšířenou spodní bradu, kde byl viditelný název značky. Kromě toho obsahuje telefon 3,5mm Jack pro sluchátka.

Výkon a výdrž

Výkon u Xiaomi Redmi Note 8 Pro má na starost MediaTek Helio G90T, především kvůli podpoře fotoaparátu, který tento model vlastní. Procesor zvládá i náročnější hry, pomáhá k tomu 6GB operační paměť. Vnitřní úložiště je možné rozšířit paměťovou kartou. Telefon koupíte buď ve verzi 64GB nebo 128GB paměti. Výhodou je také možnost bezkontaktní platby díky NFC technologii a skrze infračervený port můžete ovládat televizi či jiná zařízení.

Xiaomi Redmi Note 8 Pro baterie

Note 8 Pro má podporu 18W nabíjení. S kapacitou baterie 4500 mAh se telefon nabije z 0 na 100 % za 2 hodiny. I přes náročnější používání vám zvládne vydržet dva dny. Telefon má podporu AAC pro poslech s bezdrátovými sluchátky. Tento formát využívá především Apple. Hudba se nekomprimuje, pouze streamuje.

Operační systém MIUI 10 postavený na starší verzi Androidu 9 Pie. Aktualizace jsou v tuto chvíli pouze přislíbené. Note 8 Pro se však může chlubit režimem “Game Turbo”, který odsune na pozadí ostatní aplikace a soustředí výkon do her. Užitečné je to zejména u náročných her jako je například PUBG.

Fotoaparát u Note 8 Pro

Xiaomi Redmi Note 8 Pro fotoaparát

Telefon se pyšní čtveřicí fotoaparátů. Primární objektiv má rozlišení 64 Mpx se zorným polem 79 stupňů. Ultraširoký objektiv zabírá 120 stupňů a jeho rozlišení je 8 Mpx. Třetím objektivem je 2Mpx teleobjektiv, který zaostří z blízkosti 2 centimetrů a poslední 2Mpx snímač hloubky ostrosti. Primární fotoaparát v základu spojuje 4 pixely. Fotografie má tedy výsledné rozlišení 16 Mpx. Toto nastavení se dá v telefonu změnit. Nechybí ani noční režim.

Přední kamera, kterou najdete v horní výřezu, získala 20 Mpx. Natáčení videí je dostupné u Redmi Note 8 Pro ve 4K kvalitě s 30 fps. K natáčení videí je možné využít i ultraširoký objektiv.

Xiaomi Redmi Note 8 Pro je dostupný za necelých 7 tisíc korun s pamětí 64 GB, druhá varianta poté stojí kolem 7500 korun. Mezi alternativy tohoto modelu patří například Honor 9X, který se pyšní čistým displejem s výsuvný fotoaparátem a podobnou výbavou. Jeho výhodou je také nižší cena, ovšem s absencí teleobjektivu a snímače hloubky ostrosti. Dalším konkurentem by mohl být například Samsung Galaxy A50 s AMOLED displejem a integrovanou čtečkou otisků prstů. Oproti Redmi Note 8 Pro má však slabší výkon a o něco menší kapacitu baterie. Co jistě zaujme na první pohled, je atraktivní vzhled a výkon, který v kombinaci s velkou výdrží z telefonu činí zajímavý produkt.