5LET

Okolo druhé generace oblíbeného modelu iPhone SE koluje celá řada zaručených zpráv. A telefon budí vášně spolehlivě už v okamžiku, kdy se ještě nezačal ani prodávat. Proč a co nás vlastně u Apple tentokrát čeká?

Specifikace nového iPhone SE

Původně to vypadalo, že návrháři vlastně žádná drastická vylepšení oproti zavedenému konceptu nechystají. Nezmění se určitě sympaticky kompaktní velikost. Stejně tak zůstane osvědčený poměr displeje vůči přední straně zařízení.

Výrazná změna by měla být patrna hlavně ve spodní části přístroje. Vedle Lightning konektoru už by se neměl objevit 3,5 mm konektor určený k zapojení sluchátek. Apple od jeho používání už ustupuje.

A nebude to to jediné, co budou příznivci postrádat. Rozloučit se dle dostupných informací budou muset „jableční“ nadšenci taktéž s Home Buttonem s podporou Touch ID. Vzhledem ke skleněným zádům, jak je patrno z již uvolněných záběrů, se pravděpodobně dočkáme i bezdrátového nabíjení. Tuhle vychytávku už si tým kolem populárního nakousnutého jablka vyzkoušel u variant iPhone 8/8 Plus a iPhone X.

Uvnitř bude na majitele iPhone SE 2 čekat procesor Apple A10 Fusion a telefon nabídne celkem 2GB operační paměti. Co se týče úložiště, v tomto případě by mělo být možné si kapacitu volit mezi 32 GB a 128 GB. Hlavní fotoaparát pak dostane rozlišení 12 Mpx.

Kdy se telefonu dočkáme?

Přestože tak Apple postupně uvolnil o chystané novince některé zajímavé informace, fanoušci jsou zatím v napjatém očekávání. A jak se zdá, ani v letošním roce tomu nebude jinak. Podle všeho se malého iPhonu opět prozatím nedočkáme. Na chystaný iPhone Event, který se bude konat v září, už si výrobce nachystal tři jiné modely a celou řadu dalších novinek. Dá se tak očekávat, že iPhone SE zůstane dál stranou.

Tento scénář přiživují i další spekulace. Zdroje se odvolávají na informace pocházející od společnosti Olixar. Podle nich totiž Apple přece jen v této fázi hodlá upřednostnit větší zařízení v duchu iPhone X, vlajkové lodi uplynulého roku.

iPhone SE 2 jak bude vypadat