5LET

Tento rok představila ikona luxusních smartphonů Apple celkem tři nové modely – tedy dalo by se řící nové, jelikož všechny vycházejí z loňského kontroverzního beztlačítkového iPhone X. Dva z těchto modelů jsou klasickými rozšířeními od Applu, která potkávají každou generaci – trochu nadupanější model S, a trochu větší model Plus (v tomto roce Max).

My se však dnes zaměříme na model třetí, neočekáváný – iPhone XR.

iphone XR

Apple tento model prezentoval jako lidovou volbu pro běžné uživatele smartphone – už při této větě nenáročnému uživateli přejel mráz po zádech. Cena tohoto modelu se totiž pohybuje okolo 22 – 23 tisíc.

To je poměrně vysoká cena, nezatracujme však ihned jablíčko – recenzenti totiž tvrdí, že ten telefon se totiž opravdu povedl!

Čím se liší XR od XS ?

Nebudu vás zde zatěžovat nějakými gramy, ampéry a destinnými čísly. iPhone XR se ve své podstatě od modelu S liší horším displejem a osekaným fotoaparátem. Zní to nepěkně, ale pravda je, že pokud nejste profesionální fotograf, bude vám zařízení „horšího“ R bohatě stačit.

Představme si ale kladné stránky telefonu.

Začněme tím, co je stále před námi – cena. Jak jsem již zmínil výše, iPhone R se bude pohybovat okolo 22 tisíc Kč, což je na lidový telefon opravdu hodně. Ve srovnání s třicetitisícovými S modely však cena působí velice sympaticky, tím více pokud vezmeme v potaz rozdíly obou modelů. Navrch Apple přidal k tomuto modelu širší paletu barev – šikovnou kombinací barvy a některého z našich pouzder na iPhone si může uživatel vykouzlit z telefonu právě ten svůj unikát.

Všichni novináři, kteří měli možnost nové eRko testovat se shodují, že model je v tomto roce určitě nejlepší volbou.

A co vy? Přidáte se také na vlnu R-jablek?