5LET

Huawei P20 Pro není tak odolný, jak bychom očekávali

V USA se před nedávnem začal prodávat Huawei P20 pro. Jelikož jde o významný telefon firmy Huawei, pak samozřejmě neušel pozornosti ani známému youtube kanálu JerryRigEverything, který se zabývá převážně testováním Smartphonů

Na videu níže si můžete sami prohlédnout, že Huawei P20 Pro se dá ohnout tak moc, že sklo nevydrží a praskne. Což není zrovna to, co bychom očekávali od prémiového Smarthphonu. Telefon to sice přežil a fungoval, ale obrovská „pavučina“ rozhodně nedělá dobrý dojem.

[media_video url=”https://youtu.be/ax2qnnS-LmQ” width=”600″ height=”400″ __fw_editor_shortcodes_id=”cb2835007efaeb092a43c26ce56000f0″ _fw_coder=”aggressive”][/media_video]Na otázku proč si tento telefon neporadí s ohyby, se nám dostává naprosto jednoduchá odpověď. Jelikož společnost Huawei nikde nepíše, že by jejich P20 Pro měl obsahovat Gorilla Glass, jak to bylo u jejich předchozích modelů, pak se můžeme domnívat, že právě absence tohoto tvrzeného skla má obrovský dopad na odolnost jejich nového modelu.

Tvrzené sklo by mělo poskytovat dostatečnou ochranu proti ohnutí. Ovšem u tohoto modelu se to příliš nepovedlo. Výměna Gorilla Glass za jiný typ by se jim tedy ve výsledku nemusela vyplatit.