Před několika dny představil na WMC v Barceloně jihokorejský gigant dva nové špičkové modely: Samsung Galaxy S9 a S9+. Očekáváné telefony samozřejmě nabízí koncentraci těch nejmodernějších technologií současnosti a zdá se, že by se v určitých ohledech mohlo jednat, s nadsázkou řečeno, o vlajkové lodě celého operačního systému Android. V čem nová královská dvojice překoná dokonce i opěvovaný iPhone X?

Nejlepší fotoaparát

V této disciplíně si Samsung s „s-devítkami“ připisuje světové prvenství díky historicky prvnímu fotoaparátu s proměnlivou clonou. Ta se dokáže přizpůsobovat množství světa v okolí a to v hodnotách od f/2,4 až k fenomenální hranici f/1,5.

Je vidno, že Samsung se při vývoji fotoaparátu velmi zaměřil na fotografování v šeru, k čemuž přispívá i výrazně vylepšená redukce šumu – výsledný snímek se skládá až z 12 dílčích fotografií. V demonstračním testu, který Samsung na veletrhu prezentoval, pak S9 naprosto nekompromisně rozdrtil Google Pixel 2, doposud nejlepší fotomobil na světě a prvenství v žebříčku redakce DxOMark tak putovalo k většímu z nových sourozenců. Jak kvalitní ale budou fotografie v běžné praxi, ukáží až první testy po zahájení prodejů.

Zajímavou vlastností fotoaparátu je také schopnost natáčet zpomalené video až ve fantastických 960 FPS a to až při Full HD. Telefon pak sám dokáže detekovat klíčový okamžik ke zpomalení a výsledky jsou tak lepší, než když se pokusíte trefit do správné chvíle sami.

Nejlepší displej

Žebříček DisplayMate je velice uznávaným hodnocením obrazovek mobilních telefonů a nelze proto přehlédnout fakt, že Samsung Galaxy S9 se dostal na první místo s titulem nejlepšího displeje v historii mobilních telefonů.

Dosavadním králem byl iPhone X osazený OLED displejem, který paradoxně také vyrábí Samsung. Panel nových modelů S9 je, co se týče parametrů, totožný s loňskými S8 (rozlišení 1 440 × 2 960 pixelů, SuperAMOLED) ovšem podání barev je přesnější, zlepšen byl i jas či čitelnost na venkovním světle.

Velmi honosně a majestátně pak může vyznít certifikace za 4K HDR výstup, kterou nové Samsungy obdrželi od UHD Aliance či hodnocení redakce DisplayMate, která označila přesnost obrazového výstupu jako vizuálně nerozeznatelnou od dokonalosti. Poměrně silná slova, že?

Stereo reproduktory, AR Emoji a mnoho dalšího

Samsung Galaxy S9 dokáže samozřejmě nabídnout i další vybavení, než jen kvalitní displej a fotoaparát. Apple na svém Keynote překvapil svět – na běžně velmi seriózní přístup firmy velmi s nadsázkou míněnou – funkci Animoji, která dovede převést vaší mimiku do tváří známých animovaných smajlíků.

Samsung na tuto novinku nyní zareagoval povedenou možností nahrát podobné animace s vašimi pocity, přičemž je namísto smajlíku vytvořen 3D model vaší vlastní hlavy a tváře. Jiné? Lze říct, že ano. Povedené? Rozhodně. Lepší? To už je zřejmě na subjektivním pocitu každého z nás.