5LET

V tomto článku vám chceme ukázat 3 telefony z řady MIX od Xiaomi, na které se nejspíš budeme moct těšit během 2. poloviny tohoto roku.

Xiaomi Mi MIX 4

Xiaomi-Mi-Mix-4

Ten podle některých spekulací spatří světlo světa v září a bude mít jednu specialitu, kterou je přední fotoaparát pod displejem.

Mi MIX4 by  měl přijít už dokonce 25. června.

Co se týče ceny, tak v Indii, kde by se mohl objevit již brzy a informace na jejich webech jsou nejaktuálnější by měl stát asi 39 990 rupií, což je asi 11 428 Korun

Odhadované specifikace

S těmi je to trochu komplikované, protože mi mix čtyřka je v plánu už delší dobu, takže na některých webech, i když jsou částečně aktualizované, ještě zůstávají nějaké odhadované specifikace z dávnější doby, které už nejsou relevantní.

Ale opět podle Indických stránek 91mobiles by to mělo vypadat asi takto:

6,4palcový displej, jehož rozlišení činí 440 x 3 120 pixelů a je chráněn sklíčkem Corning Gorilla Glass 6.

Na zádech nás nejspíš bude čekat trojitý fotoaparát se širokoúhlým 48 MP snímačem, ultra širokoúhlým fotoaparátem 16 MP a 12 MP teleobjektivem.

A ve předu výše zmíněná 32 MP  kamerka schovaná pod displejem.

Pod displejem se bude skrývat také optická čtečka otisků prstů.

Uvnitř bude nejspíš tepat chipset Qualcomm Snapdragon 855( zde se odvažuji odhadovat, že to bude něco novějšího, protože vzhledem k ceně, by to byl dost starý procesor.), nejspíš jej podpoří 6 GB RAM.

Úložiště bude mít 128 GB a bohužel se nebude dát rozšířit o SD kartu, ale bude se dát zakoupit i varianta s 256 GB. Úložištěm.

Co se baterie týče, ta bude mít kapacitu krásných 4500 mAh, s podporou bezdrátového nabíjení a také rychlím nabíjením, které by prý mělo dobít telefon z nuly na polovinu za půl hodiny.

Bluetooth bude nejspíš 5.0 (ale tady si také troufám odhadovat, že by mohlo být i novější).

Telefon bude mít i 5G variantu.

Najdeme tu samozřejmě i GPs a NFC.

Zařízení by mělo být dokonce i voděodolné s certifikací IP68.

Budeme se moci těšit i na 3,5 mm Jack pro připojení sluchátek.

Možná přijde i menší bráška!

Podařilo se mi najít video, kde se spekuluje o tom, že by dost pravděpodobně mohla přijít i kompaktnější varianta tohoto mobilu, což by pro lidi, jako jsem já, kteří nemají rádi ty dnešní většinové obří placky mohlo být opravdu skvělé.

A jak na tom bude jejich druhý ohebný bratříček?

Ačkoliv už v březnu tohoto roku vyšla 1. generace ohebného Xiaomi Mi MIX Foldu, Xiaomi už někdy ke konci letošního roku plánuje jeho druhou generaci: Xiaomi MIX fold2, je pravda, že podle některých spekulací přijde až v dubnu roku následujícího, ale buďme optimisté.

Už se ví, že jeho vnitřní ohebný displej bude vyrábět Samsung a bude mít úhlopříčku 8,01 palců. Panel bude mít rozlišení 1860 x 2480  pixelů s poměrem stran 20: 9.

Co se v něm bude skrývat dál?

Na zadní straně najdeme tři fotoaparáty o rozlišení (108 MP + 8 MP + 13 MP) a jeden přední o rozlišení 20 MP.

Uvnitř se můžeme těšit na chipset Snapdragon 888.

Dvanácti nebo šestnácti Gigabytová paměť RAM a 256 nebo 512 GB vnitřní úložiště, které se jak už je u mi Mixů zvykem, nebude dát rozšířit SD kartou.

O výdrž se postará 5020 mAh baterie s 67 W rychlým nabíjením a samozřejmě se telefon bude dát dobíjet i bezdrátově.

Zařízení bude podporovat 5g sítě a najdeme v něm Bluetooth 5.2.

K navigaci nám poslouží s A-GPS, GLONASS, GALILEO a BDS.

Telefonem se bude dát také platit, protože bude mít NFC.

Co se letošních plánovaných Mixů od Xiaomi týče, myslím, že se opravdu máme na co těšit, teď zbývá jenom doufat, že se na českém trhu objeví co nejdříve.