5LET

Sítě 5G jsou novou generací připojení smartphonů k mobilnímu internetu. Nabízejí rychlejší a spolehlivější připojení.

Kombinace nejmodernějších síťových technologií a nejnovějších výzkumů, by 5G měla nabídnout připojení, které je mnohem rychlejší než aktuální 3G/4G, přičemž průměrná rychlost stahování bude 1 GB/s.

Vývoj 5G je v plném proudu a očekává se, že sítě 5G budou spuštěny po celém světě do roku 2020 a budou pracovat současně s existujícími technologiemi 3G/4G, čímž zajistí rychlejší připojení, které zůstanou online bez ohledu na to, kde se právě nacházíte.

Jak rychlé bude 5G

Ještě stále není přesně známo, o kolik bude 5G rychlejší než 4G, protože technologie 5G je stále ve vývoji. Věří se, že síť 5G by měla poskytnout významný upgrade rychlost stahování a nahrávání. GSMA navrhuje minimální rychlost stahování 1 GB/s. Většina odhadů předpokládá, že průměrná rychlost sítě 5G  dosáhne 10Gb/s, a někteří si dokonce myslí, že přenosová rychlost, by mohla dosáhnout obrovských 800Gb/s. To by znamenalo, že uživatelé mohou během několika sekund stáhnout celý film o kvalitě HD za pár sekund.

Co pro mě budou 5G sítě?

mobilní telefon

Budu schopen dostat do sítě 5G sítě?

Stávající smartphony, tablety nebo jiná zařízení, která byla vyrobena pro sítě 4G, nemusí být schopny se připojit do nové sítě 5G.

Nebojte se. 5G by měl představovat významný skok nahoru v mobilní internetu ze současných sítí 3G/4G. Nová technologie 5G okamžitě nenahradí své předchůdce. 5G by se měla propojit s existujícími sítěmi 3G/4G, aby uživatelé neztráceli připojení ke stávající G síti. Starší sítě budou stále fungovat jako záloha v oblastech, které nebudou pokryty novým 5G.

Takzvané sítě typu “4.5G” (známé také jako LTE-A) jsou nyní nastaveny tak, aby nabízely spojení, která jsou rychlejší, než stávající sítě 4G. Tuto síť má například Jižní Korea.

Implementace sitě 5G, může být pomalejší proces. Stejně jako dříve, kdy síť 3G přecházela na síť 4G, bude nutné vyměnit stávající síťovou infrastrukturu, za účelem vypořádání se s novou technologií.

Co bude potřebovat síť 5G?

GSMA nastínila osm kritérií pro 5G sítě, přičemž spojení musí splňovat většinu z nich, aby se kvalifikovalo jako 5G:

zdroj článku: techradar.com